TASHOVEN PRO 75


PRO 75 taş fırını, özel olarak tasarlanmış ve el yapımı 75 cm iç çapında odun ateşlemeli fırımızdır. Her bahçe için mükemmel boyutta olan PRO 75, taş fırının kattığı lezzet ile aynı anda birden fazla ve farklı yemekleri pişirmek isteyenler için idealdir. Herhangi bir inşaat işi gerektirmeden 20 dakika içinde monte edilebilir ve hemen kullanılabilir.

39.900,00 TL

NAKLİYE* ve KDV DAHİLDİR!
* Bina kapısına kadar


Renk
Adet
SEPETE EKLE


Genel Özellikler

İç Çapı : 75 cm
Ağırlık : 125 kg
Isınma süresi (dakika) : 45-60 dakika (Hava şartlarına bağlı olarak)
Yiyecek Kapasitesi : 2-3 orta boy pizza veya ekmek
Isı Tutma : en az 4 saat

Döndürme küreği, çengel kor küreği, saplı kül fırçası HEDİYE!

TASHOVEN PRO 75

PRO 75, TASHOVEN® fırın ailesinin en geniş pişirme taban ölçüsüne sahip fırınıdır. Tekerlekli standı sayesinde her alana hareket ettirilebilir ve inşaat işi gerektirmez. 2 dakikada pizza, lahmacun, pide pişirmek için mükemmel bir fırındır. Ekmek, et, balık, tavuk ve güveç gibi lezzetler için, fırının kapağı kapatılarak yavaş yavaş pişirme yapılabilir.

Kullanım Alanı

Bahçe ve teraslarda güvenli bir şekilde kullanılabilirsiniz. TASHOVEN® keyfiniz bitince tekerlekli standı sayesinde en güvenli yerde saklayabilirsiniz.

Tasarım

REFSAN Refrakter Sanayi Ltd. Şti Ar-Ge laboratuvarlarında en uygun kubbe şekli ve en doğru refrakter malzemelerinin birleşimi ile tasarlanan PRO 75, daha sonrasında usta şeflerin kullanıcı deneyimleriyle nihai halini kazandı. En uygun yerde kullanabilmek için tekerlekli sağlam bir stand tasarlandı. Ayrıca standın rafı sayesinde ise tüm yakacak ve kullanım malzemelerin istiflenmesi sağlandı.

 

Pişirme Tablası

75 cm çapında pişirme tabanına sahiptir. Kubbesinde ve tablasında kullanılan refrakter hem çabuk ısınır hem de zor soğuyarak daha fazla yiyecek pişirmenizi sağlar. Temizlik ihtiyacı yoktur, tabana dökülen yağ veya yiyecek parçaları, bir sonraki yakımda yüksek sıcaklıktan dolayı yanıp kül olur. 500C’lık ısı sebebiyle önceden pişirilen yemeklerin kokusu da fırın içerisinde kalmaz.

Kapasitesi

PRO 75 taş fırında, iki büyük pizza/lahmacun veya üç küçük pizza/lahmacun, ya da 1 büyük ve 3 küçük boy güveç aynı anda pişirebilirsiniz. PRO 75’i en uygun sıcaklığa çıkardığınızda pizza, lahmacun ve pide gibi yiyecekleri 2 dakika gibi kısa bir sürede pişirebilirsiniz.

Pişirme Kabiliyeti

Tüm TASHOVEN® fırınlarında olduğu gibi, PRO 75 de pizza, lahmacun, pide, ekmek, et, balık, tavuk ve güveç gibi lezzetleri pişirme yeteneğine sahiptir. Isısını 24 saatten fazla muhafaza edebildiği için geceden yavaş yemek veya ekmek yapmak isteyenler için mükemmeldir. İhtiyacınız olan her şeyi Kullanım Bilgileri sayfasındaki Pişirme Teknikleri Kılavuzunda ve Lezzet Tarifleri sayfasında bulabilirsiniz.

 

 

 

Isınma Süreleri ve Isı Tutma

PRO 75 taş fırını hızlı bir şekilde ısınır ve hava şartlarına bağlı olarak 45-60 dakika içinde maksimum pişirme sıcaklığına ulaşır. En uygun sıcaklığa ilk kullanımda daha uzun sürede ulaşılabilir. Yalıtımı ve yapısı sayesinde ek odun eklemeye gerek kalmadan 4 saat boyunca ısısını koruyabilir.

İç ve Dış Mekan Kurulum

PRO 75 sadece dış mekan kullanımı için tasarlanmıştır. Fırınızı iç mekana monte etmek isterseniz uygun baca sistemi tasarlanmalı ve sadece o şekilde kullanılmalıdır. PRO 75 taş fırınının kurulum gereksinimleri Kullanım Bilgileri sayfasındaki teknik çizimlerle gösterilmiştir.

 

Baca Yerleşimi

PRO 75’in bacası, pişirme kubbesinin dışına yerleştirilmiştir. Bu akıllı tasarım sayesinde, kapak tamamen kapatıldığında, baca deliği ile ilişkisi kesilir. Böylece maksimum ısı tutma, düşük odun tüketimi sağlanır.


Malzeme Bileşimi

PRO 75’in fırın kubbesi ve tabanı, 1300C’a dayanıklı refrakterden yapılmıştır. Bu malzeme ısıyı daha uzun süre depolar, pizza veya lahmacunun tabanı ve kenarları çıtır ve leziz olur. Sabit ısı değeri diğer tüm lezzetler için de saatlerce mükemmel pişirme kabiliyeti sağlar.


Güçlendirme

PRO 75 taş fırını, TASHOVEN®’ın geliştirdiği Mikro Örgü Teknolojisi ile güçlendirilmiştir. Benzersiz bir elyaf karışımı ile hazırlanan malzeme sıcaklığı hapseder, ısınma ve soğuma esnasında fırının genleşmesini sağlar Mikro Örgü Teknolojisi, fırının çok uzun yıllar sağlam bir şekilde kalmasını sağlayan teknolojidir.

 

Yağış ve Soğuk Havalara Dayanıklı Yapı

PRO 75 taş fırın, soğuk hava, don veya yağmur gibi kötü hava koşullarına dayanıklı bir malzemeden üretilmiştir. Sıcaklık farklılıklarında oluşacak kılcal çatlakların önüne geçmek için sıcakken ıslatılmamalıdır. Kullanılmadığı zamanlarda tekerlekli standı sayesinde en uygun yerde saklanmalıdır.

Montaj

PRO 75 taş fırını kolay kurulacak şekilde tasarlanmıştır. Kubbesi, fırın alt tablası ve taşıma standı ile 3 ana parçadan oluşur. Kubbe tabandaki oyuğa oturur. Bacası, deliğine kolayca monte edilebilir. Montaj, Kullanım Bilgileri sayfasında ve ürün ile gelen Kurulum Kitapçığında detaylı olarak anlatılmıştır. 

Fırın Standı

PRO 75’in standı fırın boyalı metaldir ve dış hava koşullarına dayanıklıdır. Bu stand PRO 75’in kubbesinin ağırlığına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Demonte şekilde gelen stand, Kurulum Kitapçığı yardımıyla kolayca monte edilebilir.

ÜCRETSİZ Teslimat

PRO 75 taş fırın, yaklaşık 125 kg ağırlığındadır ve paletli bir ambalaj ile gönderilir. İçinden çıkan Kurulum Kitapçığındaki çizim ve uyarılara göre kolayca kurulum yapılabilir.