TASHOVEN FIRIN TAŞI


Fırın taşı, evindeki elektrik fırınıyla yepyeni lezzetler yapmak isteyenler için özel olarak tasarlandı. Tashoven ailesinin yeni ürünü fırın taşı ile nefis pizza, ekmek, pide veya lahmacun yapabilme imkanı sunuyor. Ambalajından çıkan ahşap kürek sayesinde pişireceğiniz lezzetleri kolayca fırın taşına atabilirsiniz. 

1.750,00 TL

NAKLİYE ve KDV DAHİLDİR!


Renk
Adet
SEPETE EKLE


Genel Özellikler

Ölçü : 38x30x1.8 cm (En x Boy x Yükseklik)
Sıcaklık : 320ºC
Ağırlık : 3.8 kg
Isınma süresi : 30-45 dakika (Fırının özelliğine göre süre değişebilmektedir.)
Yiyecek Kapasitesi : 1-2
Isı Tutma : En az 1 saaT

Ahşap Plaka Kürek Hediye!

TASHOVEN FIRIN TAŞI

Fırın Taşı, Tashoven fırın ailesinin yeni üyesi. Elektrikli fırınlara özel olarak tasarlan Fırın Taşı ile mutfağınızda yaptığınız lezzetlere yenileri eklenecek. Pizza, Ekmek, Lahmacun, Pide vb. hamurlu lezzetleri kolayca pişirebileceğiniz Fırın Taşı, yüksek sıcaklığı tutabilen, patentli refrakter malzeme kullanılarak, Gıda ile Temaslı Maddeler Tüzüğü Standartları’na Uygun olarak üretilmiştir. Zararlı hiçbir madde lezzetlerinize geçmez.

Kullanım Alanı

Fırın Taşı, mutfağınızdaki elektrikli fırınınızın ızgara rafında kullanılır. Pişirilecek lezzete göre en uygun raf sırasına yerleştirilir.

Tasarım

Tashoven Fırın Taşı, REFSAN Refrakter Sanayi Limited Şirketinin Ar-Ge laboratuvarlarında uzun süren testlerde, taşın yoğunluğu ve ısıyı tutma kabiliyeti ie ilgili yapılan araştırmalar yapıldı. Usta şefler ve ev hanımlarının kullanıcı deneyimlerininin analizinin ardından en uygun ürün geliştirildi ve nihai halini kazandı.

 

Fırın Taşı ile birlikte gönderilen ahşap kürek (plaka) sayesinde hamurunuzu taşının üzerine zahmetsizce atılabilmesi sağlandı. Bu ahşap plakalar ayrıca Fırın Taşı’nın kargolama sürecinde veya saklanmasında koruma görevini de üstleniyor.

Fırın Taşı’nın Özellikleri

Eni 38 cm, boyu 30 cm ve kalınlığı 1.8 cm olan Fırın Taşı, Tashoven taş fırınlarla aynı malzeme olan refrakterden üretildi.

Alt tarafındaki pütürlü yapı aşağıdan gelen ısıyı daha hızlı bir şekilde emiyor. Pişirmenin yapıldığı parlak üst yüzeyi ise hamuru, kolayca atabilmeyi ve geri alabilmeyi sağlıyor. Kısa bir sürede 250ºC sıcaklığa ulaşabilen Fırın Taşı, ısı tutma kabiliyeti sayesinde uzun süre sıcaklığını muhafaza ediyor.

 

 

Kapasitesi

Tashoven Fırın Taşı, mutfak fırınlarındaki ızgara tepsi boyutunda olduğu için 1 orta boy pizza/pide/lahmacun veya 2 ekmeği aynı anda pişirebilirsiniz.

Pişirme Kabiliyeti

Fırın Taşı üzerinde Pizza, Ekmek, Lahmacun, Pide vb. hamurlu lezzetler pişirilebilir. Pişirme süresi lezzetlerinizin pişirme sıcaklığına göre değişiyor. Ortalama olarak bir ekmek 200ºC sıcaklıkta 35 dakikada pişiyor.

Ihtiyacınız olan her bilgiyi Kullanım Bilgileri sayfasındaki Pişirme Teknikleri Kılavuzunda ve Lezzet Tarifleri sayfasında bulabilirsiniz.

Fırın Taşı’nın Isınması

Fırın taşını, elektrikli fırınınız en üst sıcaklıkta ve alt+üst ızgara modunda 30-45 dakika ısıtınız. (Fırının özelliğine göre süre değişebilmektedir.)

 

Fırın Taşı’nın Kargolanması

Dayanıklı bir malzeme olan Fırın Taşı, kargoda zarar görmemesi için aynı boyutta ahşap plaka (kürek) konuyor ve normal baloncuklu naylon ile sarılıyor ve dayanıklı bir kutu ambalajın içine yerleştirilip gönderiliyor.